کد مطلب: 41202 تعداد بازدید: ۱۹۳

برگزاری هیات

هیآت خانوادگی

پنجشنبه ۲۴ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۲۸:۱۵
برگزاری هیأت خانوادگی صاحب الزمان(عج)

بسمه تعالی

برگزاری هیأت خانوادگی صاحب الزمان(عج) در مدرسه علمیه خواهران زینبیه(س) شهرستان آبیک استان قزوین.
به همت مدیر ومعاون فرهنگی مدرسه علمیه خواهران زینبیه(س) شهرستان آبیک، در روز یکشنبه 20 فروردین به مناسبت رحلت جانسوز نماینده سابق ولی فقیه و روحانی مبارز آیت الله باریک بین و همچنین نشست سبک زندگی اسلامی هیأت خانوادگی صاحب الزمان(عج) با حضور اساتید و طلاب و خانواده ی آنها برگزار شد.
در این نشست حجت الاسلام والمسلمین یوسف ایمانی امام جماعت روستای حاجی تپه ضمن عرض تسلیت به مناسبت رحلت آیت الله باریک بین بیان کرد: آیت الله باریک بین در تمام زندگی مبارک شان همیشه برای رضای خدا قدم برداشتند و در خدمت به کشور بالاخص مردم شریف استان قزوین از هیچ خدمتی فروگذار نبودند.
حجت الاسلام والمسلمین ایمانی در ادامه افزود: یکی از خدمت های بزرگی که مرحوم آیت الله باریک بین به مردم شریف قزوین کردند حوزه علمیه خواهران را در استان قزوین تأسیس کردند که خواهران متدین استان قزوین برای کسب علوم دینی مجبور به طی مسیرهای طولانی نباشند.
در ادامه ی نشست حجت الاسلام والمسلمین محمدحسینی با اشاره به سبک زندگی اسلامی بیان کرد: قداست خانواده در تمام روایات سفارش شده این قداست به معنای آن است که تشکیل خانواده باعث تکامل انسان مومن می شود.
وی در ادامه افزود: برای حفظ خانواده باید چند اصول مهم رعایت شود که این اصول به شرح زیر است:
1. سواد خانوادگی یاد بگیرید (مهارتهای زندگی)
2. همسران پایبند به اصول و اعتقادات یکدیگر باشند
3. محبت ورزیدن در خانواده
4. تعاون و همکاری (اصل ایثار)
5. اصل رعایت خوش اخلاقی
حجت الاسلام والمسلمین محمدحسینی با اشاره به حدیثی از پیامبر اسلام حضرت محمد مصطفی(ص) ادامه داد: پیامبر عظیم الشأن اسلام(ص) در این خصوص فرمودند: فردی که در خانه به عیالش کمک میکند چهار فایده برای او دارد:
1. بخشیده شدن گناهان کبیره
2. آتش غضب خدا را خاموش می کند
3. خدامند حسنات او را زیاد می کند
4. کمک به عیال مهریه ی حورالعین در بهشت است
وی در ادامه اذعان داشت: مردی که بتواند بداخلاقی همسرش را تحمل کند و با بداخلاقی همسرش سازش کند و او را به راه راست هدایت کندآن مرد به مقام انبیاء میرسد و زنان با دارا بودن دو ویژگی مهم به اصل محبت و خوش اخلاقی می رسد این دو ویژگی عبارت است از:
1. اصول را بدانیم و به آن اصول پایبند باشیم
2. مدارا داشتن در امور سخت و صبوری کردن