کد مطلب: 47504 تعداد بازدید: ۱۳۶

افتتاحیه سال تحصیلی جدید

یکشنبه ۲۶ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۰۱:۰۴
برگزاری هیأت خانوادگی صاحب الزمان(عج) در حوزه زینبیه(س)

برگزاری هیأت خانوادگی صاحب الزمان (عج) در مدرسه علمیه خواهران زینبیه(س) شهرستان آبیک استان قزوین.

به همت مدیر محترم و کارشناس فرهنگی علمیه خواهران زینبیه(س) شهرستان آبیک استان قزوین در روز دوشنبه 20شهریور ماه که مصادف با میلاد امام موسی کاظم علیه السلام بود هیأت خانوادگی صاحب الزمان (عج) با حضور200 نفر از طلاب و خانواده انها و اساتید برگزار شد.

 دکتر فاطمه لطفی مدیر مدرسه علمیه خواهران زینبیه(س) شهرستان آبیک ضمن خیر مقدم و تبریک اعیاد به مهمانان حدیثی از پیامبر(ص) قرائت کرد که علم  دو نوع است علم باطن که علم نافع است و علم ظاهر که با علم ظاهر میتوان استدلال کرد و خود علم ظاهر دو نوع است: علم ابدان و علم ادیان. حوزه مرجع علم ادیان است و دو اثر می تواند داشته باشد یا خشیت و خضوع یا غرور و تکبر. ان شاء الله خشیت اثر علم ما باشد.

 در این نشست حجت الاسلام و المسلمین سید حسین موسوی استاد حوزه علمیه به بررسی اهداف ورود به مکتب امام جعفر صادق (ع) پرداخت و طلاب را تشویق به رعایت تقوا و پرهیز از افراط و تفریط در امور کرد .                                                                                                                

   استاد  حوزه علمیه در ادامه به جایگاه ولایت و تاثیر ولایت پذیری اشاره کرد و اینکه تمام طلاب باید گوش به فرمان ولایت فقیه باشند و دستورات ایشان را اجرایی کنند.                                         

  وی همچنین اشاره ای به فتوای برخی از مراجع عظام درباره واجب عینی بودن طلبه شدن کرد، حجت الاسلام و المسلمین سید حسین موسوی با مدح و ثنای امام موسی کاظم (ع) و توسل به اهل بیت مراسم را به پایان رساند.