کد مطلب: 55682 تعداد بازدید: ۱۸۷

برگزاری هیات خانوادگی

برگزاری هیات خانوادگی

دوشنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۳۰:۰۴
هیات خانوادگی ماهانه صاحب الزمان(عج)

گزارش برگزاری هیأت خانوادگی با محوریت خانواده در مدرسه علمیه خواهران زینبیه (س) شهرستان آبیک استان قزوین

به همت مرکز خدمات و مدیر مدرسه علمیه خواهران زینبیه (س) شهرستان آبیک استان قزوین به مناسبت میلاد حضرت زینب (س) هیأت خانوادگی با محوریت خانواده برگزار شد.

در این جلسه حجت الاسلام والمسلمین دکتر علی محمدی مشاور خانواده و استاد دانشگاه صحبت های خود را با راههای عزت مندی انسان آغاز کرد که به شرح ذیل است :

انسان با انجام تکالیف الهی همچون نماز و روزه و ..... صاحب عزت می شود و همچنین هر اندازه انسان دست از کارهای زشت و ناپسند بر دارد و خودرا ملزم به انجام کارهای خوب و پسندیده کند به عزتمندی او افزوده می شود.

وی در ادامه به آیاتی که مربوط به عزت انسان می باشد اشاره کرد که : از همین آیات متوجه می شویم که خداوند تمام مخلوقات را برای انسان آفریده و مسخر او گردانیده و انسان تنها موجودی است که خداوند از روح خود در او دمیده و تنها موجودی است که اشرف مخلوقات است و تمام اینها نشان عزتمند بودن انسان دارد .

دکتر علی محمدی مشاور خانواده این مطلب را بیان کرد: انسان به این دلیل خلیفه الله شد که مظهر صفات الهی باشد یعنی تمامی صفات خداوند را در خود متظاهر کند.

وی در ادامه به مودت بین زن و شوهر اشاره کرد و اینکه هدف از تشکیل خانواده مودت و تربیت نسل سالم است و لازمه این امر رعایت عزت یکدیگر می باشد .

همچنین بعد از سخنرانی مسابقه ای از مطالب مطرح شده و نیر مسابقه تیر اندازی و دارت برگزار شد و  به برندگان جوایزی اعطا شد.