کد مطلب: 55685 تعداد بازدید: ۱۸۹

برگزاری کارگاه سلامت

برگزاری کارگاه سلامت

دوشنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۰:۰۸
برگزاری کارگاه سلامت در حوزه علمیه خواهران زینبیه(س)

برگزاری کارگاه آموزشی بهداشت و سلامت مدرسه علمیه خواهران زینبیه (س) شهرستان آبیک استان قزوین.

به همت مرکز خدمات و مدیر مدرسه علمیه خواهران زینبیه(س) در روز سه شنبه سوم بهمن به مناسبت میلاد باسعادت حضرت زینب (س) و روز پرستار کارگاه آموزشی بهداشت و سلامت برگزار شد.

در این کارگاه آموزشی دکتر فاطمه محمد بیگی پزشک داخلی ، اطفال، پوست و مو و طب سنتی صحبت های خود را در رابطه با اخلاط بدن آغاز کرد و اینکه در بدن انسان چهار خلط وجود دارد که به شرح ذیل می باشد: خلط صفرا که گرم و خشک است و خلط دموی که گرم و تر است و خلط بلغم که سرد و تر است و خلط سودا که سرد و خشک است.

دکتر محمد بیگی در ادامه صحبتهای خود به مشخصات ظاهری افراد اشاره کرد که: دموی ها سرخ گونه و پر انرژی هستند و خارش پوست و اگزمای پوستی در این افراد زیاد دیده می شود.کسانی که سودایی هستند سیاهی دور چشم دارند و پوست تیره ای دارند و این تیرگی دور چشم تنها با خوردن غذاهایی که بر خلاف مزاجشان هست قابل درمان است و افرادیکه صفراوی هستند جوش و آکنه دارند و طبع گرمی دارند و این طبع در آقایان بیشتر دیده می شود، مخصوصا در سنین جوانی و افرادیکه بلغمی هستند پوست روشن و شلی دارند و طبع سردی دارند.

وی درباره علت ریزش مو به این مطلب اشاره کرد که: یکی از دلایل ریزش مو فقر ویتامین ب است و کسانی که ریزش مو دارند هفته ای 3 بار حداقل نیم ساعت سر خود را با روغن سیاهدانه یا روغن فندق ماساژ دهند و بعد استحمام کنند.

دکتر فاطمه محمد بیگی در نهایت به کبد چرب اشاره کرد و چند راهکار ازجمله اصلاح تغذیه و عدم استفاده ار غذاهای پوچ و فرآوری شده و استفاده بیشتر از سبزیجات ارائه کرد.

در نهایت با آرزوی سلامتی برای همه حاضران در جلسه به صحبت های خود خاتمه داد.