کد مطلب: 57601 تعداد بازدید: ۲۰۶

نشست آشنایی با ولایت فقیه

نشست آشنایی با ولایت فقیه

سه شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۳۰:۵۹
نشست آشنایی با ولایت فقیه در حوزه علمیه خواهران زینبیه(س)

برگزاری نشست ولایت فقیه طلاب مدرسه علمیه خواهران زینبیه (س) شهرستان آبیک استان قزوین
به همت مدیر و کارشناس فرهنگی نشستی با موضوع ولایت فقیه در روز شنبه پنجم اسفند ماه در مدرسه علمیه خواهران زینبیه شهرستان آبیک استان قزوین برگزار شد.
خانم فاطمه محبی تبار نماینده بنیاد شهید صحبت خود را با معرفی کتب اربعه آغاز کرد و به این مطلب اشاره کرد که: انسان جانشین خداست و باید کمک کند که همه به مقام خلیفه اللهی برسند و در حکومت نهایی تک تک ما به این مقام می رسیم و عقول به حدی رشد می کنند که می توانند به این جایگاه برسند. اگر انسانها متصل به خلیفه الله نباشند متصل به شیطان می شوند و غایت خلقت انسان از منظر قرآن رسیدن به مقام خلیفه الهی است.
وی در ادامه به این موضوع اشاره کرد که : عصمت ذاتی و اکتسابی است و این یعنی ما هم میتوانیم به مرحله ای برسیم که عصمت داشته باشیم یعنی از لحاظ عقلی به این مرحله می رسیم و راه رسیدن به این درجه در ظل ولایت فقیه می باشد و یک زمینه رشد انسان های مومن ظل ولایت فقیه می باشد و اینکه ولایت فقیه وصول انسان را به خداوند نزدیکتر می کند.
خانم فاطمه محبی تبار در نهایت طلاب را به گوش کردن به سخنرانی آقای میر باقری در بحث عقاید و همچنین در بحث اخلاق گوش کردن به سخنرانی استاد شجاعی تشویق کرد و به شبهاتی که طلاب در خصوص مسائل روز داشتند پاسخ دادند.