کد مطلب: 57996 تعداد بازدید: ۱۸۶

برگزاری جلسه اخلاق کادر

برگزاری جلسه اخلاق کادر

سه شنبه ۱۴ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۵۸:۱۱
برگزاری جلسه اخلاق کادر حوزه علمیه زینبیه(س) شهرستان آبیک

گزارش جلسه اخلاق کادر مدرسه علمیه خواهران زینبیه( س) شهرستان آبیک استان قزوین

به همت مدیر و کارشناس فرهنگی در روز شنبه ۲۶اسفند ماه جلسه اخلاقی کادر با موسس مدرسه علمیه خواهران زینبیه ( س) شهرستان آبیک در دفتر امام جمعه برگزار شد.

در این جلسه حجت الاسلام و المسلمین سید ابوتراب موسوی امام جمعه شهرستان آبیک و موسس مدرسه علمیه زینبیه( س) صحبت خود را با حدیثی از پیامبر گرامی اسلام آغاز کرد‌که به شرح ذیل می باشد:

در روز قیامت۳چیز از انسان در  پیشگاه خداوند  شکایت می کنند:

۱.مسجد : در آن روز مسجد از همسایگانی که در مسجد نماز نمی خوانند و مساجد خالی می مانند شکایت می کنند.

۲.قرآن:که در طول سال کسی صفحه ای قرآن نمی خواند و در گوشه ای از خانه ها خاک می خورد و مهجور مانده است.

پیامبراکرم صلی الله علیه وآله والسلم می فرماید:

قرآن شفاعت گری است که شفاعتش پذیرفته می شود و گزارشاتش هم مورد تصدیق واقع می شود.

۳: عالمی که در آن شهر خوار و ذلیل می شود و کسی مسائل شرعی از آن عالم  نمی پرسد.

وی در ادامه به این مطلب اشاره کرد که :متاسفانه در دنیای امروزی توجهی به جایگاه نماز و مسجد نمی شود و آن هزینه ها و زمانهایی که صرف تبلیغات مواد خوراکی و ورزشهایی مثل فوتبال می شود در مورد نماز اگر انجام می شد قطعا نتیجه خیلی خوبی گرفته می شد.

حجت الاسلام و المسلمین در پاسخ به سوالی که از ایشان در مورد حق الناس و رد مظالم پرسیده شد این مطلب را بیان کرد :حق الناس یا مالی است یا جانی یا آبرویی و یا حق ناموس است .که در مواردی که افراد را می شناسیم و قدرت جبران مالی داریم و همچنین مفسده ای به دنبال ندارد طبق وظیفه عمل کرده ،در غیر این صورت بعد از استغفار در پیشگاه خداوند به قدری به نیابت از افراد دعا و نماز و روزه می گیریم تا ان شاءالله مورد رضایت حق تعالی واقع شود.

حجت الاسلام والمسلمین سید ابوتراب موسوی امام جمعه شهرستان آبیک در نهایت با آرزوی موفقیت برای همه و همچنین تبریک سال نو ،به صحبت های خود پایان داد.