کد مطلب: 85792 تعداد بازدید: ۱۰۵

نشست امام جمعه و رئیس محترم هیات امنای حوزه علمیه با طلاب حوزه علمیه خواهران زینبیه شهرستان آبیک

نشست امام جمعه و رئیس محترم هیات امنای حوزه علمیه با طلاب حوزه علمیه خواهران زینبیه شهرستان آبیک

شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۱۰:۳۴
احداث مهد کودک قرآنی در حوزه علمیه و تربیت مربی کودک از طلاب حوزه علمیه خواهران

امام جمعه محترم آبیک در جمع طلاب خواهر حوزه علمیه زینبیه شهرستان آبیک عنوان کرد :

:small_red_triangle_down:احداث مهد کودک قرآنی در حوزه علمیه
:small_red_triangle_down:تربیت مربی کودک از طلاب حوزه علمیه خواهران

:white_check_mark:حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمد حسینی میر امام‌جمعه آبیک در دیدار با طلاب خواهر حوزه علمیه زینبیه شهرستان ، با توصیه به رعایت تقوا در رفتار و اخلاق و امور زندگی به سروده مولانا اشاره کرده و افزود: مولانا می فرمایند " ما در این انبان گندم می کنیم ، گندم جمع آمده گم می کنیم" یعنی کارهای خوب و پسندیده ما بسیار است و به سان یک دریای نور است اما چرا از این نور چیزی برای ما باقی نمی ماند.
:small_orange_diamond:امام جمعه آبیک دلیل موثر نبودن این نیکی ها را عدم توجه به تقوا بیان کردند و ادامه دادند: " می نیندیشم آخر ما به هوش، که این خلل در گندم است یا مکر موش.
:small_orange_diamond:وی افزود: عمل صالح ما است که مشکل دارد یا یک موشی در انبار ما است که مانع از جمع شدن اعمال صالح ما است.
:small_orange_diamond:حسینی میر امینی اظهار کرد: خداوند متعال می فرماید(انما یتقبلون من المتقین) من از کسی عمل صالحش را می پذیرم که با تقوا باشد.
:small_orange_diamond:وی گفت: گاهی اوقات یک کلمه؛یک نگاه؛یک پوزخند انسان را از عرش به فرش می کشاند؛ پس " اول ای جان دفع شر موش کن" .
:small_orange_diamond:امام‌جمعه آبیک در ادامه به امور عمرانی و فرهنگی در حوزه علمیه اشاره کرد و گفت: پروژه عمرانی مهد قرآنی کودک که بخشی از آن با پیگیری های هیئت امنای حوزه علمیه و با پیگیری های این عزیزان طی جلسات عمومی و تخصصی آغاز گردیده که در۲ طبقه تاسیس خواهد شد و هدف از آن صرفا مکانی با عنوان مهد کودک نیست بلکه با برگزار کردن دوره های انسان شناسی و دوره تخصصی تربیت مربی کودک، سعی در تربیت نیروی متخصص از طلاب برای فعالیت در مهدهای کودک است.
:small_orange_diamond:وی در آخر ضمن قدردانی از هیئت امنا و خیّرین و مسئولین شهرستان که در روند عمرانی حوزه در تلاش هستند ، از خداوند متعال خواستار سلامتی تن و حسن عاقبت برای آنان شد.
:small_orange_diamond: در پایان نیز نماز جماعت به امامت حجت الاسلام میرامینی و باحضور پدر شهیدان حاج سیاری اقامه گردید.