کد مطلب: 85796 تعداد بازدید: ۳۹

هفته پژوهش

به مناسبت هفته پژوهش به همت حوزه علمیه زینبیه جمعی از طلاب محصل حوزه علمیه عازم بازدید از کتابخانه تخصصی امام صادق(ع) در قزوین شدند.

پنجشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۳۱:۱۳
نحوه جست و جوی کتب در سایت کتابخانه امام صادق (ص)

در این اردوی پژوهشی طلاب با منابع مدون کتابخانه آشنا و نحوه جست و جوی کتب در سایت کتابخانه امام صادق آشنا شدند که من جمله آنها عبارتند از:
۱/درج نام و نام خانوادگی مجرد از عناوینی چون(آیت الله،دکتر و....)
۲/در جست و جوی کتبی که دارای عنوان چند کلمه ای هستند؛درج ۲کلمه اساسی آن در دریافت کتاب مورد نظر کافی است.
:writing_hand:کتابخانه امام صادق(ع) ضمن برخورداری از کتب تخصصی در زمینه های اسلامی،اصولی،فقه جعفری وتسنن،فلسفه،فرق و مذاهب،روانشناسی و...از سایت ها و بانک مقالات مانند سایت نورمگز برخوردار است که پژوهشگران را در امر پژوهش و مقاله نویسی یاری میکند.
:memo:در ادامه اردوی پژوهشی طلاب به بازدید از کتابخانه و پژوهشکده حوزه علمیه خواهران کوثر رفتند.
طی این بازدید ایشان از کتب موجود در این مدرسه که به روش کنگره چیدمانی منظم و اصولی شده بود بازدید کرده و بهرمند شدند.
:memo:در جریان بازدید از پژوهشکده حوزه علمیه کوثر ،طلاب به بررسی پایان نامه ها و مقالات مدون طلاب فارغ التحصیل حوزه علمیه کوثر پرداختند.و از
بیانات معاونت پژوهشی حوزه علمیه کوثر بهره مند شدند.که به اختصار بیان میداریم:
:writing_hand:سرکار خانم شیخی ضمن خوش آمد گویی به طلاب به آثار و برکات پژوهش و مقاله نویسی اشاره کردند و بیان داشتند که طلاب به ویژه طلاب سطح سه باید در امر پژوهشگری فعالیت تخصصی داشته باشند زیرا ایشان با پژوهش و نوشتن مقالات سطح علم خود را در ابتدا ودرنهایت سطح علمی جامعه را بالا برده و در اندیشه افراد جامعه تأثیر خواهند گذاشت زیرا طلبه با بررسی کتب مختلف سعی دارد به سوال اصلی خود که موضوع پژوهش است پاسخی مبین و روشنگرانه پیدا کند.
:writing_hand:ایشان تأکید داشتند که طلاب به انتخاب موضوعاتی بپردازند که نیاز روز جامعه است چرا که هر جامعی با فعالیت های علمی و پژوهشی است که به اعتلا میرسد.
:writing_hand:در انتها ایشان به پاسخگویی به سوالات طلاب در زمینه مقاله نویسی و پژوهش پرداختند.
:memo:طلاب در اردوی پژوهشی خود به زیارت بقاع مبارک امامزاده اسماعیل و چهار انبیاء رفته وسفر علمی پژوهشی خود را سفری معنوی ساختند.