کد مطلب: 86899 تعداد بازدید: ۳۱

نشست اخلاقی بصیرتی

۹ دی ماه نشست اخلاقی بصیرتی اساتید و طلاب فعال فرهنگی

دوشنبه ۹ دى ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۳۹:۴۳
با حضور امام جمعه محترم بویین زهرا حجت الاسلام رضوانی و امام جمعه محترم آبیک حجت الاسلام میرامینی و کادر و اساتیدو فعالان فرهنگی محترم حوزه علمیه زینبیه در سالن اجتماعات حوزه علمیه زینبیه برگزار گردید.

حجت الاسلام رضوانی پس از حمد و ثنای ذات احدیت و معصومین(علیهم السلام) و درود به روان پاک امام خمینی (ره) و شهدای گرانقدر به تبیین جایگاه والای تبلیغ و مبلغین در جامعه پرداخت.

وی در ابتدا بیان داشت که در میان موجودات زنده و جمادات تنها موجودی که نیاز به تغییر و تحول و تربیت دارد انسان است. گویا سنت الهی نیز گواه همین مطلب است که تمام پیامبران مبعوث شده و اولیای الهی و حتی احکام دین نیز بدین منظور یعنی برای تربیت قرار داده شده اند.
آیه شریفه ۱۸۳ سوره بقره نیز گواه همین امر است که خداوند متعال فرموده:یا ایها الذین آمنوا کتب علیکم الصیام کما کتب علی الذین من قبلکم لعلکم تتقون.

ایشان در ادامه اظهار داشتند،کلام معصوم که میفرمایند:انسان ها معدن طلا و نقره اند در قبال تربیت صحیح و درست است که میتواند همچون معدن طلا سودمند باشد.انسان و عالمی فرهیخته که در مکتب علمی و تربیتی اهل بیت بزرگ شذه میتواند عالم و جهانی را تغییر دهد که نمونه شاخص آن امام (ره) است که جهانی را که به ۲ بلوک شرق و غرب تقسیم شده بود و دیگر غیر آن نبود را با نظر به مکتب اسلامی پای ریزی کرد و شعار اینگونه شد: نه شرقی نه غربی جمهوری اسلامی.

ایشان خطاب ب مبلغان و فعالان عرصه فرهنگی با صراحت بیان کردند که اگر امروز و در حال حاضر نسبت به هدایت و تربیت جامعه بویژه نسل جوان غفلت کنیم دشمن به تعبیر مقام معظم رهبری شبیه خون فرهنگی خواهد زد واز غفلت ما سوء استفاده خواهد کرد لذا باید در عرصه فرهنگ در شاخه های خانواده، کودک ، نوجوان باید پویا و هوشیار عمل کنیم.

ایشان در آخر از فعالین عرصه فرهنگی تقدیر و تشکر خود را اعلام و خواستار موفقیت روز افزون آنان از خداوند عزوجل شد.