کد مطلب: 86900 تعداد بازدید: ۳۲

جلسه هادیان سیاسی

برگزاری جلسه هادیان سیاسی به همت حوزه علمیه زینبیه آبیک

یکشنبه ۸ دى ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۵۵:۱۲
با حضور جناب آقای جعفری مسؤل سیاسی نمایندگی ولی فقیه سپاه آبیک.هدف از برگزاری این دوره شناخت احزاب مختلف سیاسی و تبیین سیاست ها و گرایشات آن ها جهت بصیرت افزایی در انتخابات.

مباحث ارءه شده در این جلسه به شرح ذیل میباشد:

از شاخه های اصلاح طلبان میتوان به حزب اعتدال و توسعه اشاره کرد.
این حزب نگاه های نزدیکی به جریان کارگزاران دارند درواقع مولود جریان کارگزارانند.

توسعه اقتصادی در نظر این حزب بر توسعه اقتصادی و حتی عدالت اجتماعی ارجحیت دارد.یکی از سران این گروه میگوید:اگر بخواهیم کشور را به پیشرفت برسانیم باید توسعه اقتصادی داشته باشیم اگر در زیر ماشین توسعه اقتصادی هزاران فقیر هم له شوند اشکال ندارد مهم این است که اقتصاد پیشرفتی رو به جلو داشته باشد.در جریان کارگزاران عدالت جایگاه خاصی در شعارها و سیاست های عملیشان ندارد.

در توسعه اقتصادی جهانی نگرش آنها نگاه به وابستگی متقابل پیچیده به عنوان یکی از نظریات روابط بین الملل دارند.

نظریه روابط بین الملل این را بیان میکند که:برای پیشرفت اقتصادی جهان باید سیستم تجارت جهانی بوجود بیاید وتعرفه ها برداشته شود.

این هم یک دروغ است که نگاه کنید کشورهای بزرگ استکباری امروز در جهان برای اینکه کالاهای خود را صادر کنند میگویند باید کشورهای جهان سومی تعرفه هارا بردارند اما در شرایط بلعکس که کشورهای جهان سومی بخواهند صادرات خود را داشته باشند تعرفه هایی را درمقابل خود میبینند.نمونه آن همین دولت ترامپ تعرفه های بالایی به کالاهای وارداتی بستند و آنقدر این تعرفه هارا بالا بردند که خیلی از کشورها از صادرات به آمریکا پشیمان شدند.

گرایشات حزب اعتدال و توسعه در سیاست های خارجی.

ادبیات سیاسی و خط مشی آن ها گرایش به کشورهای غربی است و معتقدند که با پیوستن و تعامل با کشورهای غربی میتوان مشکلات کشور را حل کرد درصورتی که جریان های ارزشی و دلسوزان این را بارها متذکر شدند که برای حل مشکلات کشور باید از داخل کمک گرفت و نگاه جریان های ارزشی به ظرفیت ها و استعدادها و نیروی جوان داخل کشور است.
:writing_hand:در پایان نیز به اهداف دشمنان جمهوری اسلامی در جریان انتخابات اشاره شد که به اختصار میآوریم:
:small_orange_diamond:هدف اول:تحریم انتخابات ایجاد کردن حس ناامیدی در میان مردم با استفاده از رسانه ها و فضای مجازی.
:small_red_triangle:راهکار مقابله با دشمن:تبلیغ و تشویق ملت برای مشارکت حداکثری مردم همراه با بصیرت افزایی در میان مردم.
:small_orange_diamond:هدف دوم دشمن:در صورت ناکام ماندن در هدف اول سعی در حضور حداقلی مردم را در انتخابات دارند.
:small_red_triangle:راهکار مقابل با دشمن:بیان معیار و شاخصه های نماینده خوب و انقلابی جهت انتخاب فرد أصلح.