کد مطلب: 86902 تعداد بازدید: ۳۴

حماسه ملی بصیرتی ۹ دی

مصاحبه ای با مدیریت محترم حوزه علمیه ی شهرستان آبیک به مناسبت حماسه ملی 9دی

شنبه ۷ دى ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۰۵:۳۷
به مناسبت گرامیداشت حماسه ملی بصیرتی ۹ دی مصاحبه ای با مدیریت محترم حوزه علمیه خواهران زینبیه شهرستان آبیک،سرکارخانم دکترلطفی به عمل آمد که به شرح ذیل میباشد:

 
به مناسبت گرامیداشت حماسه ملی بصیرتی ۹ دی مصاحبه ای با مدیریت محترم حوزه علمیه خواهران زینبیه شهرستان آبیک،سرکارخانم دکترلطفی به عمل آمد که به شرح ذیل میباشد:
:large_orange_diamond:مدیریت حوزه علمیه زینبیه بیان کردند:
:lower_left_ballpoint_pen:تفاوت مهم میان انسان و سایر موجودات در نیاز انسان به اجتماع و تشکیلات است.اصلاح امورجامعه بستگی به نگاه درست به شرایط زندگی اجتماعی و کار تشکیلاتی دارد. نگاه اسلام هم همین است؛انسان زمانی خلیفه الله خواهد شد وطبق آیه شریفه(إن أکرمکم عند الله أتقاکم)زمانی به مقام کرامت نزد خداوند بلندمرتبه خواهد رسید که در ارتباط با افراد یعنی در جامعه بتواند تقوا را رعایت کند وگرنه در تنهایی و خلوت خوب بودن هنرمندی نیست.لذا خداوند هم امر به تشکیل حکومت را داده است حکومتی که در آن خیروسعادت تمامی افراد جامعه مدنظرباشد.
مسءله اجتماع و تشکیلات درطول تاریخ بشر وجود داشته وبزرگان دین هم به این امر تأکید داشته اند که سعادت انسان در گرو داشتن تشکیلات و اجتماعی پویا و سعادت طلب است.
:large_orange_diamond:وی در ادامه اظهار کرد:
:lower_left_ballpoint_pen:در استعمال از برخی واژه ها باید بازنگری شود و به صورت عمیق تبیین گردد چرا که اساس ارزش ها وهنجارهای اجتماع هستند.
یکی از این واژه های مهم و اثرگذار(ولایت)است. ولایت زمانی درمعنای صحیح خود استعمال میشود که بامعنای زندگی اجتماعی وتشکیلات مأنوس وهمراه گردد.
:large_orange_diamond:ایشان در ادامه بیان داشتند:از دیرباز در فرهنگ ایرانیان امر ولایت پذیری مهم بوده و افراد از همان ابتدا در کانون خانواده با امر ولایت آشنا میشدند که همین امر ولایت پذیری خود باعث استحکام کیان خانواده بود،اما به بهانه های تساوی حقوق زن ومرد تلاش کردند این امر را درخانواده ها کمرنگ و درآخر حذف نمایند.
احترام به پدرومادر،احترام به معلم،احترام به سرگروه...از مصادیق ولایت پذیری است که فرد از ابتدا با آنها آشنا شده و به مرور و با رشد اجتماعی او،با حضورش در حامعه تثبیت و تبدیل به ملکه میشود بطوریکه با رفاه طلبی و مادیات آن را جایگزین نخواهد کرد.
:large_orange_diamond:وی در آخر تصریح کرد:این نوع تربیت که منشأ عقلانی و منطقی دارد از دیدگاه های اسلام است و انقلاب اسلامی نیز بر همین اساس بنا شده است.
زیربارظلم نرفتن،آزادگی،حفظ کرامت انسانی،حفظ انسجام عزتمندی و خودباوری و صدها عقاید الهی که انسان مسلمان آزادی خواه به واقعیت آن ایمان دارد؛لذا هرجا که ببیند این واقعیت ها درمعرض آسیب بوده و با شبهات پوشیده شده است به صحنه میآید و با جهادی دیگر غبار حیله گری های دشمن را پاک میکند.
:small_orange_diamond:حماسه ۹ دی هم این جنس جهاد ها و به صحنه آمدن ها است.ما به واقعیتی ایمان داریم و پایبند به آن هستیم که با فریب دشمن و سختی های مادی از بین نمیرود.