کد مطلب: 87234 تعداد بازدید: ۲۷

مراسم عزاداری به مناسبت سردار قاسم سلیمانی

برگزاری مراسم عزاداری به مناسبت شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی به همت و میزبانی حوزه علمیه خواهران زینبیه شهرستان آبیک.

شنبه ۱۴ دى ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۰۰:۰۶
حوزه علمیه در روز۱۴دی ماه میزبان خواهران ولایتمدار وعزادار شهرستان آبیک و امام جمعه محترم حجت الاسلام میر امینی وحجت الاسلام میرزکی بود.

مراسم با تلاوت قرآن کریم آغاز گردید و در ادامه با نوای خوش الحان مداح و ذاکر اهل بیت حاج علی ذوقی به سوگ در شهادت سردار جهان اسلام و ایران،سپهبد حاج قاسم سلیمانی نشستند.

در اثنای مراسم حاضران در مراسم از بیانات حجت الاسلام میرزکی بهره مند شدند که به شرح ذیل میباشد:

حجت الاسلام میرزکی فرمودند:انسان در تقابل با فرشتگان خلق شده و به جهان هستی پای گذاشتند. زمانیکه فرشتگان به خداوند حکیم بیان کردند که چرا انسان را می آفرینی در حالیکه خون میریزد و ما تسبیح و حمدت میکنیم. خداوند علیم فرمود که شما حکمت را نمیدانید.
قول رسول اکرم که میفرماید:من قرار است شما را پیشوای عالم قرار بدهم.
در عالم ۱۱ معصوم و امام را افراد شقی و دون به شهادت رساندند تا مگر اینکه نور حق را خاموش کنند.حال اگر در حال حاضر و زمان کنونی خدا معرفت امام زمان را به ما روزی کند انسان باید از غم بمیرد.
و این مظلومیت حق را میرساند.

وی در ادامه افزود:جهان اسلام نیز سالها قبل پیش از پیروزی انقلاب اسلامی در مظلومیت و سکوت محض بود اما پس از پیروزی انقلاب اسلامی این سکوت شکسته شد.
امام خمینی (ره) بعد از پیروزی انقلاب بیان کردند که جمهوری اسلامی از امام زمان بالاتر است که منافقان کوردل این جمله را دستاویز مقاصد ناصواب خود کردند درحالیکه افراد با بصیرت میدانستند که مقصود امام از این سخن فراهم آوردن زمینه گسترش اسلام و زمینه ظهور آخرین ذخیره الهی است و قدرشناسی ومعرفت زایی نسبت به تعالیم و معارف اسلامی است.

وی تصریح کرد:ولایت پذیری امر مهمی است که نباید نسبت به آن بی توجه بود وباید در این باره آگاه سازی و بصیرت افزایی کنیم و جایگاه ارزشمند و حیاتی آن را در سرنوشت اسلام و مسلمین را برای ملت تبیین کنیم.

وی اظهار کرد:در طول تاریخ ایران همواره در سوگ بزرگان و دلاوران و مردم دارانی چون:شهیدمیرزای جنگلی،شهید شیخ فضل الله نوری،شهید مدرس،شهید بهشتی...است؛در واقع بعد از تشکیل نظام جمهوری اسلامی اهل اندیشه و بصیرت میدانستند که دشمن نخواهد گذاشت که نظام رشد کند و از هر روشی استفاده خواهد کرد از جمله دشمن دون از تاریکی شب استفاده میکند تا بزرگانی چون بهشتی،باهنر،رجایی و سلیمانی را از ملت و نظام بگیرد.
اما باید هوشیار بود و مانند فرموده امام(ره)عمل کرد که ایشان فرمود:بکشید ما را ملت ما بیدارتر میشود.

ایشان در آخر افزود: مسءولیت ما در قبال نظام در قبال خون این عزیزان شهید طبق فرموده خداوند:کونوا مع الصادقین است.باید با کسانی هم قدم و همراه بود که دلسوز نظام و ملت اسلام و ملت ایران اند لذا در انتخابات پیش رو با بصیرت عمل کنید.